1. Wypełnić Wniosek dla zawodnika o wydanie licencji kolarskiej na rok 2021 (spełniając wcześniej zawarte w nim wymogi np. ubezpieczenie NNW i OC obejmujące tzw. ryzyko sportowe, czyli treningi oraz wyścigi, zgoda lekarza, prawo jazdy/karta rowerowa)

2. Dołączyć 1 kolorowe zdjęcie format jak do paszportu - na zdjęciu twarz Wnioskodawcy (lewy profil lub z czoła). UWAGA: w celu przyśpieszenia procesu wydawania licencji prosimy przygotować to samo zdjęcie również w formie elektronicznej (zeskanować, wykadrować pozbawiając zbędnego tła i zapisać w formacie .jpg, 300dpi)

3. Dostarczyć podpisany Wniosek wraz ze zdjęciem do siedziby Podkarpackiego Związku Kolarskiego (Rzeszów, Pułaskiego 13A). Wniosek można wysłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (skan obu stron wniosku + zdjęcie). Bez względu na wysłanie wniosku drogą elektroniczną wniosek i tak należy dostarczyć w formie papierowej. W przypadku dostarczenia wniosku osobiście prosimy wcześniej wysłać mailem zdjęcie w wersji elektronicznej. UWAGA: należy pamiętać, że jeżeli we wniosku o wydanie licencji PZKol dla danego zawodnika widnieje nazwa klubu, to klub taki musi posiadać licencję PZKol. W innym wypadku takiemu zawodnikowi możemy wystawić licencję tylko jako niestowarzyszony.

4. Dokonać opłaty za wydanie licencji zgodnie z cennikiem PZkol na konto Podkarpackiego Związku Kolarskiego - Podkarpacki Bank Spółdzielczy: 67 8642 1126 2012 1145 1709 0001, w tytule przelewu prosimy zawrzeć: "licencja kolarska imię i nazwisko" lub "x licencji kolarskich, nazwa klubu"

5. Licencje będą do odebrania w ciągu 3 dni roboczych od wpłynięcia kompletnego Wniosku o czym poinformujemy telefonicznie bądź na adres mailowy podany we wniosku. W wyjątkowych przypadkach ten termin może się przedłużyć, gdyż jesteśmy częściowo uzależnieni od postępów prac w drukarni, w której licencje są wykonywane.

6. Przy odbiorze należy przedłożyć oryginał Wniosku o wydanie licencji wraz ze zdjęciem w wersji papierowej (jeśli był wysyłany mailem) oraz potwierdzenie wykonania przelewu

 

Istnieje możliwość wysłania licencji pocztą polską (do opłaty za licencję należy doliczyć 10zł (za list polecony priorytet). Wcześniej jednak należy przesłać tradycyjną pocztą podpisany Wniosek wraz ze zdjęciem w formie papierowej.

 

Wszelkie zapytania prosimy kierować na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Opłaty 2021

 

Regionalny Związek Kolarski wydaje następujące licencje:

- Junior , Juniorka 60 zł

- Junior Młodszy , Juniorka Młodsza 35 zł

- Młodzik , Młodziczka 25 zł

- Masters 70 zł

- Żak 10 zł

- Cyklosport 70 zł

 

Licencje dla osób towarzyszących w imprezach krajowych

- Trener, instruktor ,masażysta , mechanik i inne 100,-

- Sędzia 75,-

Nie ma obowiązku posiadania specjalnego ubezpieczenia obejmującego ryzyko sportowe dla osób nie będących zawodnikami. Wystarczy, że osoby takie (trener, mechanik, kierowca...) wpiszą we wniosku zwykłe ubezpieczenie.

Pełna lista opłat

W przypadku wydania licencji w trybie pilnym opłata zostanie powiększona o 50 %.

Opłata za wydanie duplikatu wynosi 50 % wartości oryginału.